İPLİK NUMARA KARŞILAŞTIRMA ARACI

İLETİŞİM FORMU

GENEL MÜDÜR MESAJI

Değerli paydaşlarımız,

KORTEKS’in web sitesine hoşgeldiniz…

Türkiye tekstil sektörünün kaliteli polyester iplik ihtiyacını karşılamak üzere, 1989 yılında Bursa’da faaliyetlerine başlayan KORTEKS, bugün Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı olarak geleceğe kararlılıkla bakmaktadır.

KORTEKS kurulduğunda toplam 425 ton/gün olan iki üretim tesisimizin toplam üretim gücü, bugün geliştirilmiş ve 580 ton/gün’e ulaşmıştır.

KORTEKS, 2.000’den fazla çalışanı, 400 milyon dolar toplam satış cirosu ve güçlü iş ilişkileri ile Türkiye ekonomisine katkısını her geçen gün arttırmakta ve  Zorlu Holding bünyesindeki yolculuğuna  büyüyerek devam etmektedir.

Yaklaşık 2500 farklı iplik çeşidiyle Türkiye genelinde 2.240 müşterimizin dokuma ve örme faaliyetlerindeki ihtiyaçlarına kaliteli, etkin ve hızlı bir şekilde cevap veriyoruz. Buna ek olarak ürünlerimizi, küresel arenada 5 kıtada; aralarında Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, ABD, Kanada, İran, Mısır, Cezayir, Brezilya, Meksika ve Güney Afrika’nın bulunduğu 60’tan fazla ülkeye ihraç etmekteyiz.

Ürünlerimiz; ev tekstilinden (tül perde, nevresim, halı, havlu vb.) giysiye (takım elbise, kravat, eşarp, iç giyim vb.), otomotivden (yan ve tavanlarında,koltuklarında, şapkalıklarında, güneşliklerinde vb.) dış ortama (tente, branda, bahçe mobilyaları, şezlong, şemsiye vb.) kadar çok çeşitli alanlarda kullanılmakta ve müşterilerimizin değişen taleplerine başarıyla cevap vermektedir.

Gururla ifade etmek isterim ki, üretim sürecimiz farklı uluslararası standartlarda kalite sertifikasyonları kapsamında hayat bulmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi gibi farklı belgelerle ürünlerimizden, üretimimize kalite standartlarımızı her zaman en üst seviyede sürdürmek için çalışıyoruz. Buna ek olarak, bütün üretim proseslerimiz online olarak kontrol edilmekte böylece herhangi bir sapma durumunda müdahale edilmektedir.

KORTEKS, üretmiş olduğu iplikleri, bünyesinde ileri teknoloji ile hizmet sunan ve her türlü donanıma sahip laboratuvarlarında  çeşitli testlerden geçirerek müşterisine ulaştırmaktadır. Müşteri memnuniyetinin ve kalitenin ön planda olduğu ürünlerimiz, çevre dostu ve ekolojik olmasının yanı sıra insan sağlığına uygun, her çeşit kimyasal maddeden arındırılmış olarak üretilmektedir.

Bugün, KORTEKS’in faaliyet gösterdiği alanlarda, kullandığı teknoloji açısından, Avrupa’daki üretim tesislerinden çok daha ileri bir noktada olduğunu söylemek doğru bir tespit olacaktır.

Teknolojiyi yenilikçiliğimizle birleştirerek, ileri seviyede bir müşteri deneyimini sürdürmek KORTEKS’in başlıca rekabet üstünlüklerinden biridir.

Müşteri memnuniyetini en büyük zenginlik sayıyoruz. AR-GE projeleri ile geliştirdiğimiz, yeni ürünlerimizle, ürün gamımızı sürekli genişleterek, üretimdeki hatalarımızı en aza indirgeyerek, kaliteden ödün vermeden en iyisini üretmek ve her zaman müşterimizin ilk tercihi olmak için çalışmaya devam edeceğiz.

KORTEKS olarak, hammaddeden yarı mamule, üretimden kalite kontrole, sevkiyattan satış sonrası teknik hizmetlere ve desteğe kadar bütün aşamalarda, markamızın güvenilirliğinin ve kalitesinin altına imzamızı atıyoruz.

Kuruluşumuzdan bugüne olduğu gibi yarınlarda da ilkelerimizden ayrılmadan, kalitemizden taviz vermeden, çevreye ve insana değer vererek ekonomiye katkımızı artırmaya ve sağlam adımlarla geleceğe ilerlemeye devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde de, paydaşlarımızla yakın işbirliği içerisinde, tekstil endüstrisinin ihtiyaç duyduğu en mükemmel ürünleri geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğiz.

Bu yolda emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

 


Necat Altın - Genel Müdür