İPLİK NUMARA KARŞILAŞTIRMA ARACI

İLETİŞİM FORMU

ZORLU GRUBU

Zorlu Holding ve Grup Şirketleri Hakkında

Zorlu Grubu’nun temelleri 1953 yılında Denizli'nin Babadağ ilçesinde atılmıştır. Kurulduğu günden bu yana, Türkiye için hayal kurmaya ve bu hayalleri yenilikçi bakış açısıyla gerçeğe dönüştürmeye devam eden Zorlu Grubu, Türk sanayisinin temel taşlarından biri haline gelmiştir.

Zorlu Holding, bugün 60’tan fazla şirket, yaklaşık 31 bin çalışan ve 150’yi aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye'nin ve çevre coğrafyanın en büyük sanayi gruplarından biri konumundadır. Tekstil, tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri, enerji, gayrimenkul, metalürji ve savunma sektörleri başta olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm alanlarda Türkiye ekonomisine ve gelişimine katkıda bulunan Zorlu Holding, sürdürülebilir kârlılık içinde büyümeye devam etmektedir.

Zorlu Holding bünyesinde Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir ve güçlü katkı sağlayan şirketleri yer almaktadır.
Vestel Grup Şirketleri, tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve savunma alanlarında faaliyet göstermektedir. 150’ye yakın ülkeye ihracat yapan Vestel, ülkemizde son 17 yıldır dayanıklı tüketim sektörünün ihracat şampiyonu unvanını korumaktadır.

Zorlu Tekstil Grubu, alanında dünyanın önemli üreticileri arasında yer almaktadır. Bünyesinde yer alan TAÇ, Linens ve Valeron markalarıyla ev tekstilinin lider kuruluşu olan Zorlu Tekstil Grubu, KORTEKS ile Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük entegre polyester iplik üreticisidir.

Yenilenebilir enerji alanında Türkiye'ye öncülük eden Zorlu Enerji Grubu, ülkemizin enerji kaynak ithalinden kaynaklanan cari açığının kapanması ve sürdürülebilir bir yaşam için çalışmalarını sürdürmektedir. Zorlu Enerji Grubu elektrik ve buhar üretimi ve satışı, elektrik ticareti, anahtar teslimi enerji santrali inşası, işletmesi, bakım ve onarımı ile doğal gaz dağıtımı ve ticaretini kapsayan entegre hizmetler sunmaktadır.

Zorlu Gayrimenkul, imza attığı projelerle çağdaş mimari, konfor, işlevsellik ekseninde ses getiren gayrimenkul projeleri geliştirmektedir. Şirket Türkiye’nin ilk beş fonksiyonlu karma projesi Zorlu Center'ı, Türk gayrimenkul sektörünün çıtasını yükselten bir proje olarak hayata geçirmiştir.

Metalürji alanında faaliyetlerini sürdüren Meta Nikel Kobalt A.Ş. tesisi de kendi alanında dünyaya örnek bir üretim kompleksi olarak topluluğun bünyesinde yer almaktadır.

Zorlu Holding 62 yıl önce bir dokuma tezgâhı ile başlayan yolculuğuna, bugün kararlılıkla devam etmektedir.
Bugün, 31 bin kişinin çalıştığı, 2020 yılı sonu itibarıyla 35 Milyar TL cirosu ile 150’yi aşkın ülkeye ihracat yapan bir şirketler topluluğu olan Zorlu Holding, Türkiye sanayisinin stratejik sektörlerinde, paydaşlarının çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Zorlu Grubu, orta ve uzun vadede dünyanın en büyük 500 şirketi arasına girerek, gelecek dönemde de Türkiye ekonomisinde öncü şirketlerden biri olmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Türkiye’ye değer katmak, müşterilerine ve tüm paydaşlarına güvenilir bir iş ortağı olmak ilkesiyle hareket ederek; tüm faaliyetlerinde ekonomik, sosyal ve çevresel boyutları gözetmeyi benimsemektedir.

 

Detaylı bilgi için: http://www.zorlu.com.tr/