İPLİK NUMARA KARŞILAŞTIRMA ARACI

İLETİŞİM FORMU

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK ENTEGRE VE İNOVATİF POLYESTER İPLİK ÜRETİM MERKEZİ

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK ENTEGRE VE İNOVATİF POLYESTER İPLİK ÜRETİM MERKEZİ

KORTEKS, bugün Türkiye tekstil sektöründe 2.000’e yakın çalışanı, 400 milyon ABD doları satış cirosu ile ürünlerini, Türkiye’de 30’dan fazla ilin yanı sıra dünyada 5 kıtaya ve 50’ye yakın ülkeye ihraç etmekte, her aşamada müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

1989 yılında Bursa’da faaliyete başlayan KORTEKS Mensucat Sanayi ve Tic. A.Ş. (KORTEKS), Avrupa'nın en büyük ve en yüksek üretim kapasitesine sahip entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı konumundadır.

335 bin m2’lik üretim tesislerinde Türkiye tekstil sektörünün kaliteli polyester iplik ihtiyacını, zengin ve piyasa ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilmiş ürün gamı ile karşılayan KORTEKS aynı zamanda ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktadır.

KORTEKS’in doğal ve fonksiyonel özellikler ile sentezlenmiş ürünleri, spor ve gündelik giyimden hazır giyime, otomobillerden tıbbi tekstil alanına pek çok segmentte müşterisinin hizmetinde, insanın günlük hayatının içindedir.

Toplam üretiminin %80’ini iç pazara sunan KORTEKS, Almanya’dan İtalya’ya, İngiltere’den ABD’ye, Kanada’dan Meksika ve G.Afrika’ya kadar 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

KORTEKS’te iki ayrı üretim tesisi altında 7 adet üretim işletmesi bulunmaktadır. Bunlardan ilki 1989 yılında devreye alınan ve bugün 80 ton/gün kapasite ile üretim yapan Emre Tesisi’dir. İkincisi ise 1998 yılında devreye alınıp, 500 ton/gün kapasite ile üretim gerçekleştiren Berkun Tesisi’dir.

KORTEKS’in dünya ölçeğindeki bu tesisleri Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndedir.

*2015 Haziran ayı toplam kapasite itibarıyla

 

Sayılarla KORTEKS;

•          Tek hat üzerinde, dünyanın en büyük kapasiteli kontinü polikondenzasyon ve direkt eriyik beslemeli POY-FDY üretim tesisi

•          Her biri 3 bin 600 m³ hacminde olan toplam 4 adet dünyanın en büyük alüminyum PTA silosu

•          Polikondenzasyondan direkt üretim sisteminin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı ve teknoloji mühendisliğini kendi bünyesinde yapma kabiliyeti

•          110 MVA kurulu güç ve 60 MVA fiili güç tüketimi ile enerji gücü ve tüketimi açısından Türkiye’nin en büyük tekstil fabrikalarından biri

•          13.200 KVA enerji ile Avrupa’nın en büyük dinamik kesintisiz elektrik enerjisi (UPS) sistemine sahip tesis

•          65.000.000 kcal/h kapasite ile Türkiye’de mevcut en büyük soğutma grupları tesisi

•          126.000 Nm³/h ile Bursa’daki en büyük hava kompresör tesisi

GALERİ