İPLİK NUMARA KARŞILAŞTIRMA ARACI

İLETİŞİM FORMU

YÖNETİMDEN MESAJ


YÖNETİMDEN MESAJ

Türkiye sanayisinin can damarlarından biri olan tekstil sektörü, Zorlu Grubu’nun ilk tohumlarını attığımız, Zorlu Tekstil adını dokuya dokuya dünya çapında bir güce dönüştürdüğümüz bir alan. Kuruluşumuz itibarıyla kökten bağlı olduğumuz bu sektörde, ülkemizin en itibarlı ve güçlü şirketlerinden biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Topluluğumuzun 1953 yılında Babadağ'da el dokuma tezgâhında başlayan yolculuğunda kat ettiğimiz yol sayesinde bugün küresel ölçekte, sektöre yön veren güçlü bir oyuncuyuz. Farklı kıtalarda çok farklı kültürlerden insanların ev tekstilinde ilk tercihlerinden biriyiz ve tüm dünyanın bir garanti olarak gördüğü "made by Zorlu" imzasının sahibiyiz.

Tekstil Grubumuzun elde ettiği bu başarıların arkasında çok önemli bir güç var: Korteks. Dünyaca ünlü markaların inovatif partneri olarak, Grubumuzun dokuduğu her nevresimde, her çarşafta Korteks fabrikalarında üretilen iplikler kullanıyor. Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük polyester iplik üreticisi olan Korteks, 30 yıldan uzun bir süredir Türkiye ve dünya devleri için iplik üretiyor.

İplik üretiminde iç piyasanın en büyük üreticisi Korteks ile Bursa’da bulunan 335 bin metrekare üretim alanında, yaklaşık 2 bin çalışanımızla yılda 150 bin ton iplik üretimi yapıyoruz. Fonksiyonel özellikli yenilikçi iplik teknolojisine yoğunlaştığımız Korteks'te, Türkiye'nin toplam polyester iplik üretiminin büyük bölümünü biz karşılıyoruz. Ürettiğimiz ipliklerle Türkiye tekstil sektörüne, fonksiyonel özellikler taşıyan teknik tekstil ürünleri için gereken desteği sağlarken, 60'tan fazla ülkeye ihracat yaparak ülkemiz ekonomisine değer katmanın gururunu yaşıyoruz.

Yüksek Ar-Ge yatırımlarıyla, yurt içi ve yurt dışında prestij markalı partnerlerimize inovatif çözümler ürettiğimiz Korteks ile Türkiye'nin ipliğini üretmeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, sanayimiz işlediği müddetçe, tekstil sektörümüz güçlü olmaya devam edecek ve Türkiye'de tekstil sektöründe yenilikçi bir gelişme olacaksa bunun ipliğini de Korteks yapmaya devam edecek.

Saygılarımızla,
Zeki Zorlu
Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Zorlu
Yönetim Kurulu Eşbaşkanı